مراقبت های بعد از کشیدن دندان شیری

مراقبت های بعد از کشیدن دندان شیری
کشیدن و ترمیم دندان های شیری کودکان ، بعد از کشیدن دندان شیری ممکن است عوارضی مانند درد و خون ریزی در دندان پدیدار شود. با از بین رفتن اثر داروی بی حسی درد ملایم شروع می شود. برای تسکین این درد می توان از داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها استفاده کرد. احتمال دارد مقداری خون ریزی در دهان، موقعی دیده شود که لخته خونی با مشکل مواجه شده و یا از حفره دهان بیرون بیاید. در این شرایط فشار دادن حفره دهان با یک تکه گاز استریل به مدت 10 دقیقه باید خون ریزی را قطع کند.

مراقبت های لازم بعد از کشیدن دندان شیری کودک بایست به وسیله والدین انجام شود. برای پیشگیری از وارد شدن صدمه به دهان، کودکان نبایست لب، درون دهان یا زبان شان را در زمان بی حسی، گاز بگیرند یا بمکند.

برای اینکه جلوی بیرون آمدن لکه خونی از حفره دندان گرفته شود، کودکان باید از فعالیت های شدید، مثل پریدن، دویدن و فعالیت های ورزشی، در روز کشیده شدن دندان پرهیز کنند.

والدین مراقب باشند از گذاشتن انگشت ها، مداد، یا بقیه اجسام سخت در دهان خودداری شود.
کودکان باید از خوردن خوراکی های سخت و سفت و تیزی مثل چیپس یا تنقلات برای چند روز بعد از کشیده شدن دندان شیری پرهیز کنند. این خوراکی ها می تواند به حفره دندان کشیدن شده آسیب بزند.

هر عارضه ای در دهان کودک مشاهده کردید هر چه زودتر به کلینیک دندانپزشکی کودکان مراجعه کنید تا دندانپزشک دهان کودک را معاینه کند.

اگرچه دندان های شیری دائمی نیستند و با لق شدن می افتند ولی مراقبت از دندان های شیری با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی برای جلوگیری از ایجاد مشکلات و کج شدن دندان های همیشگی لازم است. هزینه درمان و کشیدن دندان شیری به دندانپزشک متخصص و نوع مشکل دندان بستگی دارد.
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: