مراحل و هزینه ایمپلنت فوری

مراحل و هزینه ایمپلنت فوری

همه آنچه از ایمپلنت فوری باید بدانید!

امروزه یکی از رایج ترین شیوه ها در ترمیم یا جایگزینی دندان های افتاده و یا شکسته، گذشته از لمینیت دندان، استفاده از ایمپلنت فوری دندان است. این عملیات که طی جراحی های دندانپزشکی بر روی شخص صورت می گیرد به عنوان یک درمان طولانی مدت یا دانم شناخته می شود و توانسته مشکلات موجود در این حوزه را تا حد قابل توجهی حل نماید. ایمپلنت ها نوعی پایه های فلزی هستند که درون فک و در قسمت زیرین لثه ها قرار داده می شوند. در این بین پس از اینکه ایمپلنت ها به استخوان فک متصل شدند به عنوان ریشه دندان جدید محسوب می شوند و تاج دندان ها بر روی آنها سوار می شود. تاج دندان به نحوی ساخته می شود که در ظاهر هیچ تفاوتی با دندان های طبیعی دیگر نداشته باشد به طوری که رنگ و اندازه آن توسط پزشک جراح به خوبی با سایر دندان ها منطبق می شود.

ایمپلنت دندان به صورت عادی در چند مرحله انجام می شود. اولین مرحله در ایمپلنت شامل پاکسازی محل دندان شکسته و یا فضای خالی است که قرار است در آن ایمپلنت انجام شود. در این مرحله چنانچه دندان شکسته باشد پزشک می بایستی ریشه‌ی دندان را به طور کامل خارج سازد و از نبودن ریشه یا استخوان دندان سابق در این محل اطمینان حاصل نماید. پس از انجام مرحله ی پاکسازی پایه های فلزی که به صورت پیچ کوچکی در لثه قرار می گیرند و حکم ریشه ی دندان را ایفاء می کنند در محل مربوطه جایگزین خواهند شد. ایملپنت فوری از جهاتی می تواند بسیار مطلوب و مفید باشد. چراکه زمان درمان در این حالت به کمترین مدت می رسد و دوران بهبود سریعتر از ایمپلنت های معمول انجام می شود.


در مرحله بعد یک تاج دندان موقت به ایمپلنت متصل می شود. در انتهای این تاج یک پیچ تعبیه شده که باعث اتصال آن به ایمپلنت و ایجاد استحکام آن شده است. این امر از احتمال افتادن تاج دندان جلوگیری می کند. این تاج مصنوعی به طور معمول از دندان های دیگر کوتاهتر است، علت کوتاهی تاج مصنوعی دندان جهت جلوگیری از تماس این تاج با هر گونه شیئی خارجی است. به این ترتیب احتمال آسیب دیدن تاج مصنوعی دندان در طول مدت دو ماه به حداقل می رسد.

در طی این روند فرد دیگر نیازی به استفاده از پروتزهای متحرک برای مخفی کردن مکان خالی ایجاد شده در دندان های خود ندارد و در طول درمان نیازی به چکاپ های پی در پی نخواهد داشت. با این حال تاج موقتی که در ایمپلنت فوری جایگذین شده است دائمی نخواهد بود، اما کوتاه بودن آن باعث می شود که میزان برخورد آن با مواد غذایی کاهش پیدا کند و در طول این دوره مشکلی برای فرد ایجاد نشود. ضروری است که در طول این دوره به طور کامل از دندان های خود در برابر مواد غذایی مضر و سخت و همچنین اجسام خارجی مراقبت و محافظت به عمل آوردید چراکه دندان ایمپلنت شده حساس و آسیب پذیر است و این جریان به مدت عمر آن کمک خواهد کرد.

از دیگر فواید ایمپلنت فوری هماهنگی و جاگیری سریعتر بافت لثه با ایمپلنت می باشد و این فرایند تنها در یک جلسه و طی یک عمل جراحی انجام می شود.

هزینه ایمپلنت فوری در کلینیک تخصصی دندانپزشکی متغییر است و با توجه به پزشک جراح، کلینیک و دیگر عوامل وابسته تغییر می کند. اگرچه لازم است قبل از انجام جراحی ایمپلنت دندان در ارتباط با هزینه ایمپلنت و حواشی آن اطلاعات لازم را بدست آوردید و با توجه به مهارت و کاردانی پزشک متخصص تصمیم به انجام این جراحی حساس بگیرید.  

 


  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: