مزایای ایمپلنت چیست؟

مزایای ایمپلنت چیست
به طور طبیعی و نرمال ریشه های دندان به وسیله بافت استخوانی فک احاطه شده اندو با روند رشد طبیعی بدن رابطه مستقیم دارند. چنانچه یکی از دندان ها به همراه ریشه خود بیفتد جای خالی آن حفره ای در دهان ایجاد می کند و به مرور زمان استخوان های اطراف این حفره شکل خود را از دست می دهند و عضروف های لثه جای خالی این حفره را به صورت طبیعی پر می کنند. همین جریان به مرور زمان موجب تغییراتی در شکل و ظاهر طبیعی فک خواهد شد و تغییراتی را در این نواحی ایجاد خواهد کرد.

ایمپلنت فوری و دانستنی های آن

ایمپلنت فوری راهی است موثر در جلوگیری از تغییر شکل دادن لثه و استخوان فک، چراکه پایه های ایمپلنت با قرار گیری در بخش ریشه دندانی که افتاده موجب بهبود بافت لثه خواهند شد و میزان آسیب را به کمترین حد خواهند رساند. یکی از مهم ترین مسائلی که در ایمپلنت دندان توسط کلینیک تخصصی دندانپزشکی مورد بررسی قرار می گیرد میزان استحکام بافت استخوانی فرد است. در افرادی که از بافت استخوانی محکمی برخوردار نیستند لازم به پیوند بافت استخوانی مناسب است که به صورت زیرسازی در لثه انجام می شود.

این مشکل اغلب در افرادی دیده می شود که دراز مدت از دندان مصنوعی استفاده کرده اند یا اینکه حفره ی دندان آنها مدت زمانی طولانی خالی بوده و به همین دلیل بافت لثه و استخوان در این ناحیه دچار تغییر و دگرگونی شده است. در این شرایط نیاز خواهد بود که استخوان فک به حالت اولیه ی خود بازگردد و پس از آن اقدامات لازم در ارتباط با انجام ایمپلنت دندان صورت گیرد. از آنجا که استخوان فک نقشی تاثیرگذار در سلامت دندان ها دارد و همچنین از نظر ظاهری نیز موجب زیبایی صورت در فرد می شود لازم است که توسط پزشک به دقت بررسی شده و مورد بازبینی قرار بگیرد.  

چرا ایمپلنت فوری !؟

یکی از بزرگ ترین مزیت های ایمپلنت فوری پس از افتادن یا کشیدن دندان، سرعت انجام فرایند ایمپلنت توسط پزشک است. در این حالت می توان در یک یا دو جلسه مراحل کاشت ریشه را انجام داد. این جریان مانع اتلاف وقت می شود و همچنین از تغییر شکل دادن استخوان فک یا غضروف جلوگیری خواهد کرد. از روی دیگر سرعت انجام ایمپلنت در حدی است که می توان در سریع ترین حالت دندان مصنوعی ( ایمپلنت شده ) را جایگزین حفره ی دندان سابق نمود بنابراین میزان آسیب روحی فرد نیز به حداقل می رسد و استرس بیمار از ظاهر ناخوشایند دندان هایش به کمترین حد خواهد رسید.

از روی دیگر ایمپلنت فوری راهکاری مناسب برای افرادی است که از دندان های مصنوعی یا پروتزها استفاده می کنند. این جراحی با پوشش تمامی مشکلات و دغدغه های این افراد دندانی محکم و با کارایی بالا را در اختیار آنها قرار می دهد. در ایمپلنت نیازی به استفاده از چسب دندان یا هیچگونه ماده خارجی دیگر نیست. از روی دیگر استحکام ایمپلنت ها در حدی است که به آسانی آسیب نمی بیند. ظاهر طبیعی و خوشایند ایمپلنت ها آنها را به عنوان بهترین راهکار و جایگزین دندان های آسیب دیده معرفی کرده اند. حذف سوزش و التهاب لثه که در مخاطبان دندان های مصنوعی یا پروتزها شاهد آن هستیم از دیگر مزیت های ایمپلنت دندان است.

از دیگر مزیت های ایمپلنت می توان به هزینه ایمپلنت اشاره کرد. هزینه ایمپلنت به نسبت عاقلانه و منطقی است. چراکه مدت طول عمر آن طولانی تر از راهکارهای دیگر است. از جهت دیگر کیفیت و ظاهر مناسب موجب شده که بالا بودن هزینه ایمپلنت توسط مخاطبان نادیده گرفته شود.

شباهت ساختاری ایمپلنت ها با دندان های طبیعی موجب شده که به مراقبت خاصی نیاز نداشته باشند و با رعایت بهداشت مناسب و استفاده از مسواک، نخ دندان و ... بتوان از آنها مراقبت کرد. برای آشنایی با لمینیت دندان با ما همراه باشید.

 

  کلمات کلیدی:ایمپلنت فوریایمپلنت
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: