لمینیت دندان جایگزینی برای ارتودنسی

لمینیت دندان جایگزینی برای ارتودنسی


از آنجا که خنده یک راه ارتباطی موثر بین افراد است برای آن ها مهم است که با انجام لمینیت دندان لبخند زیبایی بر لب داشته باشند. بسیاری از افراد به دنبال بررسی راه هایی هستند که لبخند خود را بهتر و زیباتر کنند. می توان گفت این لبخند زیبا، ارتباط بسیار نزدیکی با دندان های شما دارد. دندان های سالم و زیبا به شما در داشتن یک لبخند موثر کمک خواهند کرد.

لمینیت دندان

یکی از متدهای مهم در داشتن لبخند زیبا لمینیت دندان است. لمینیت دندان زمانی که مشکلات دندانی زیادی دارید سفارش می شود. لمینیت دندان که پوسته نازکی از سرامیک است ظاهر طبیعی دندان ها را بازسازی می کند. این پوسته سرامیکی قدرت و انعطافش مثل مینای دندان است. این روش به کسانی که دنبال این هستند تا اندازه و شکل و رنگ دندان خود را تغییر بدهند و آن را زیبا کنند پیشنهاد می شود.

لمینیت دندان جایگزین ارتودنسی

لمینیت دندان نسبت به ارتودنسی مزایایی دارد. در لمینیت دندان قادر خواهیم بود با خراش مینای دندان و جایگزین کردن پوسته سرامیکی به جای آن به ظاهر دلخواه برسیم ولی در ارتودنسی فقط چیدمان دندان ها تغییر خواهد کرد و به رنگ و شکل دندان ها کاری ندارد. به طور مثال اگر دندانی نازیبا و یا کوچک باشد با ارتودنسی زیبا نمی شود. همچنین در ارتودنسی دوره درمان طولانی است و عوارضی مثل پوسیدگی و تحلیل ریشه را خواهیم داشت و حتی ممکن است نامرتب بودن دندان ها بازگردد.

این ها دلایلی بودند که نشان می داد لمینیت می تواند جایگزین خوبی برای ارتودنسی باشد. گاهی اوقات ممکن است حتی اگر دندان ها به تعداد کم و میزان کمی نامرتب بودند لمینیت به خاطر دلایلی بر ارتودنسی ارجعیت داشته باشد. پس این روش می تواند برای کسانی هم که دندان های نامرتب با میزان خفیف دارند نیز استفاده شود. در کنار آن، بلیچینگ دندان هم می تواند مکمل لبخندی زیبا باشد.

روش انجام لمینیت دندان

برای انجام لمینیت دندان ابتدا مقدار کمی از مینا با تراش دادن حذف می شود که این میزان بسیار اندک و کمتر از یک میلیمتر است. این تراش را برای این انجام می دهند که وقتی پوسته سرامیکی روی دندان قرار می گیرد حالت برجستگی پیدا نکند و طبیعی به نظر برسد. این پوسته های سرامیکی نازک لنز مانند، روی دندان هایی که مشکل ظاهری دارند مثلا بدرنگ هستند یا کوتاه و شکسته هستند قرار داده می شوند و بدین ترتیب مشکلات ظاهری آن ها برطرف می شود.

برای قرار دادن پوسته سرامیکی از چسب مخصوص استفاده می شود که آن را به طور دائمی به دندان متصل می کند. به همین دلیل که یک روش دائمی است گزینه مناسبی برای اصلاح بدرنگی دندان، شکسنگی دندان، از بین بردن فاصله بین دندان و نامرتبی اندک دندان می باشد. در واقع این روش علاوه بر این که باعث زیبایی می شود می توان به آن به عنوان یک درمان نیز نگاه کرد مثلا مواقعی که در سطح مینای دندان سایش های زیادی رخ داده است یا وقتی دندان هایتان دچار شکستگی می شوند.

آیا لمینیت دندان به دندان ها آسیب می رساند؟

خیر، این روش در تمام دانشگاه ها در سراسر دنیا آموزش داده می شود و می توان گفت که در دندانپزشکی زیبایی بسیار روش معمولی است. با توجه به اهمیت دندان ها در زیبایی چهره و از آنجا که لمینیت دندان یک روش دائمی است، باید درست و اصولی انجام شود و حتما باید به کلینیک تخصصی دندانپزشکی مراجعه کنید. با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی شمال تهران می توانید مطمئن باشید که لمینت به هیچ عنوان باعث آسیب رساندن به دندان های شما نمی شود. متخصصین دندانپزشکی با توجه به شرایط دهان و دندان شما، لمینیت دندان را برای شما انجام خواهند داد.


  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: