آیا بلیچینگ دندان یا سفید کردن ضرر دارد؟

آیا بلیچینگ دندان یا سفید کردن ضرر دارد

آیا می دانید بلیچینگ دندان یکی از جدیدترین روش های سفید نمودن دندان می باشد؟ بهتر است قبل از اقدام به هر عملی از عوارض آن نیز مطلع باشیم.

بلیچینگ دندان چیست؟

دندان هایی که دارای رنگ نامناسب هستند به دو دسته تقسیم می شوند. دندان هایی که دارای بدرنگی به صورت ژنتیکی هستند و دندان هایی که در اثر مصرف طولانی مدت غذاهای رنگدانه دار و عدم رعایت بهداشت به رنگ نامناسب در آمده اند. بلیچینگ دندان سبب می شود که دندان های شما به رنگ سفید و زیبایی تبدیل شود.

بلیچینگ دندان در واقع به این صورت است که با استفاده از یک ماده مخصوص لثه های شما محافظت می شود. سپس مواد سفیدکننده با غلظت بالا بر روی دندان شما قرار می گیرد که با گذشت زمانی مشخص فعالیت آن ماده به صورت شیمیایی آغاز می شود. در این هنگام نیاز به نور و یا گرمای مناسب می باشد. سؤالی که همواره پرسیده می شود این است که بلیچینگ دندان چه میزان دندان ها را سفید می نماید؟ این موضوع بسته به جنس دندان و نوع رنگدانه های آن کمی متفاوت است.

عوارض بلیچینگ دندان

با توجه به اینکه میزان استقبال افراد از روش های سفید کننده روز به روز در حال افزایش است در صدد شدیم تا شما را با عوارض بلیچینگ دندان آشنا سازیم.

یکی از موضوعاتی که می بایست قبل از بلیچینگ به آن دقت نمایید این است که دندان های خود را سالم نموده و سپس به سراغ بلیچینگ دندان بروید. در واقع دندان های خراب و یا دندان هایی که دارای پوسیدگی شدید در مینا هستند می بایست قبل از بلیچینگ دندان به دقت درمان شود.

در مطالعات علمی و پزشکی دیده می شود که سفید کردن درمان به روش بلیچینگ ایمن و مؤثر است. اما مشکلی که در خصوص بلیچینگ اغلب دیده می شود حساسیت فرد بعد از عمل بلیچینگ در هنگام مصرف مواد غذایی سرد می باشد. علت این امر این است که با عمل بلیچینگ در واقع یک سری از ترک های ریز و شیار هایی که بر روی دندان شما قرار دارد باز شده و علت نفوذ سرما در آن نیز همین است، اما این سرما موقتی است و در واقع این ترک ها به مرور زمان معدنی شده و به نوعی بسته خواهد شد. شما می توانید از خمیردندان های مخصوص بلیچینگ استفاده نمایید.

دومین اثری که شاید پس از بلیچینگ دیده شود درد لثه است و این موضوع گاه به دلیل نفوذ ماده بیلچینگ بوده و گاه به صورت قالب گیری نامناسب می باشد. به طور کلی بلیچینگ با حساسیت های مشخص و یا تضعیف مینای دندان شما همراه است، اما این موضوع به تخصص دندانپزشک زیبایی شما نیز بستگی دارد.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ یا لمینیت دندان ؟

با توجه به بررسی های انجام شده مشخص شد که شما برای رفع ایراد در رنگ دندانتان به سراغ روش بلیچینگ دندان و یا لمینت بروید.

در روش بلیچینگ در واقع دندان شما با استفاده از یک ماده شیمیایی یک تا چند درجه روشن تر می شود و روش لمینت دندان با جایگذاری روکشی بر روی دندان شما سبب فرم مناسب تر و رنگی سفیدتر خواهد شد.

حال سؤال اینجاست که کدام یک بهتر است؟ اگر دندانی ردیف و بدون مشکل بی نظمی دارید می بایست به سراغ بلیچینگ رفته و از تراش هایی که در لمینیت دندان دیده می شود در امان بمانید اما اگر دارای فرم نامناسب دندان هستید و مشکل شما تنها رنگ نامناسب آن نمی باشد لمینت دندان ضمن ارائه دندانی سفید می تواند به یکدست شدن دندان شما نیز کمک نماید. توجه نمایید که در این روال همیشه می بایست به سراغ یک دندانپزشک متخصص و منصف بروید. ما در کلینیک تخصصی دندانپزشکی خود از بهترین و جدیدترین متدها برای زیباسازی لبخند شما استفاده می نماییم.


  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: