چرا ایمپلنت با روکش فوری را انتخاب کنیم؟

چرا ایمپلنت با روکش فوری را انتخاب کنیم
امروز خبر خوبی برای شما داریم. ایمپلنت فوری دندان یکی از گزینه های بسیار جدید در عرضه دندانپزشکی می باشد که سبب می شود که در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسید. روکش های فوری در این روش بسیار قابل قبول هستند. امروز قصد داریم در خصوص ایمپلنت فوری و هزینه آن مسائلی را عنوان نماییم.

اگر توجه نمایید ایمپلنت دندان در ابتدا به صورتی بوده است که نیاز به صرف زمان چندین ماهه دارد و این موضوع گاه از دید بیمار غیر قابل قبول می باشد. به طور کلی وقتی پایه دندان وارد لثه می شود نیاز به گذشت 2 الی 3 ماه بوده تا فرآیند یکپارچه سازی استخوان صورت پذیرد. در این مدت بیمار می بایست یک سری نکات غذایی و همچنین صحبت کردن را رعایت نماید. با وجود ایمپلنت فوری دندان دیگر نیاز به تحمل 3 ماه بی دندانی نخواهد بود. به طور کلی ایمپلنت دندان با روکش فوری اغلب برای دندان های جلو مورد استفاده قرار میگیرد و در زیبایی نهایی نقش بسیار مهمی دارد. به این مدل از ایمپلنت فوری، ایمپلنت دیجیتال نیز گفته می شود.
در این روش بلافاصله پس از قرار دادن ایمپلنت در دهان به ساخت پروتز اقدام می شود. در واقع انتظار بیمار برای این پروسه تنها 1 الی 3 روز می باشد. سیستم هایی که در این خصوص طراحی شده اند دارای مکانیزم های بسیار دقیقی هستند. این روکش ها نسبت به غذاهای سفت دارای مقاومت قابل قبولی خواهند بود.

ایمپلنت فوری

مزایای ایمپلنت فوری


همانطور که می دانید تکنیک کارگذاری ایمپلنت فوری با روش های قدیمی ایمپلنت دندان متفاوت است. در ابتدا می بایست طول و عرض استخوان مورد بررسی قرار بگیرد، این موضوع در خصوص تراکم استخوان نیز بسیار مهم است. اگر این دو آیتم تأیید شد دیگر نیاز نیست 3 ماه صبر کنید.
در صورتی که از ایمپلنت فوری برای دندان های کرسی استفاده شود در شرایط گروهی اینکار صورت می پذیرد. در واقع اگر تعداد زیادی دندان در کنار هم از دست رفته اند استفاده از ایمپلنت فوری بهترین گزینه برای فرد می باشد و دیگر از بی دندانی رنج نخواهد برد. در چنین شرایطی چندین پروتز موقت بهم متصل می شوند و این موضوع در نهایت به ثبات ریشه ها کمک خواهد نمود. در واقع در ابتدا می بایست از ثابت شدن جایگاه استخوان اطمینان حاصل نمود.
در نظر داشته باشید که ایمپلنت فوری دارای معایب جزیی نیز است. به عنوان مثال شاید هزینه نهایی شما کمی بیشتر شود که البته از بی دندانی بهتر است. این موضوع می بایست در افرادی که دارای شرایط ایده آل استخوانی هستند صورت پذیرد و قطعاً افرادی که این ویژگی را ندارند نباید به سراغ ایمپلنت فوری دندان بروند.

ایمپلنت فوری

مراحل انجام ایمپلنت فوری و هزینه ایمپلنت 


در جلسه اول قسمت ریشه جراحی می شود و در واقع ساخت پروتز موقت آغاز خواهد شد. دقت نمایید که مرحله قالب گیری در این روال بسیار مهم و ضروری است. پس از ساخت پروتز نهایی عملیات جایگزینی با پروتز موقت صورت می پذیرد. اگر فرد دچار شرایط بی دندانی کامل باشد می بایست اتصالات ایمپلنت با روکش فوری نیز در روز جراحی صورت پذیرد. در این شرایط دیگر نیاز به پروتز موقت نمی باشد.
ما سعی نمودیم در بهترین کلینیک تخصصی دندانپزشکی هزینه ایمپلنت را به حداقل برسانیم. در ایمپلنت با روکش فوری چون نیاز به پروتز موقت دارید هزینه بیشتری پیش روی شما می باشد که البته می تواند بر طبق سیاست هایی مشخص به صورت اقساطی پرداخت شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی ایمپلنت دندان با روکش های فوری از دسته گزینه های بسیار جدید بوده و دارای هزینه هایی مناسب تر از سایر روش ها می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد بلیچینگ دندان بیشتر بدانید.

ایمپلنت فوری
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: