آیا روش های اصلاح لبخند به دندانها آسیب می رساند؟

آیا روش های اصلاح لبخند به دندانها آسیب می رساند

دندان ها از مهم‌ترین عضوهای بدن است که به زیبایی صورت کمک زیادی می‌کند. اصلاح لبخند به معنای داشتن دندان‌های زیبا است و روش های اصلاح لبخند به کلیهٔ روش‌هایی اطلاق می‌شود که باعث بهبود زیبایی ظاهری دندان‌های اشخاص خواهد شد. لمینیت دندان و بلیچینگ دندان دو روشی است که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم و دربارهٔ آسیب‌های احتمالی آن ها نیز صحبت خواهیم نمود.

روش های اصلاح لبخند

اصلاح لبخند به معنای داشتن دندان‌های زیبا و به تبع آن داشتن یک صورت زیبا می‌باشد. بعضی افراد به صورت طبیعی دندان‌های کوچک و بزرگ و همچنین نافرم و تیره دارند. روش‌های اصلاح لبخند می‌تواند برای بهبود وضعیت ظاهری دندان ها بسیار مؤثر باشد. زیبایی ظاهر و خصوصاً دندان‌های اشخاص با اعتماد به نفس آن ها ارتباط مستقیمی دارد. شخصی که دندان‌های نامناسبی دارد اعتماد به نفس پایینی نیز دارد.

افرادی که از مشکلات ظاهری در دندان‌های خود رنج می‌برند باید با مراجعه به کلینیک تخصصی دندانپزشکی نسبت به روش‌های اصلاح لبخند و فرآیند آن آگاهی پیدا کنند. قبل از این که افراد نسبت به اصلاح لبخند توسط دندانپزشک اقدام کنند باید درباره انواع روش‌های اصلاح لبخند تحقیق کنند و نسبت به عوارض احتمالی آن نیز آگاهی داشته باشند. باید دانست که اگر روش‌های اصلاح لبخند توسط پزشک غیر متخصص و با استفاده از مواد نامرغوب انجام گیرد مشکلات زیادی برای شما ایجاد خواهد نمود. به طور کلی روش‌های اصلاح لبخند باعث آسیب رسیدن به دندان ها (خراب شدن یا پوسیده شدن) نمی‌شود.

روش های اصلاح لبخند

لمینیت دندان

لمینیت دندان لایه ای همرنگ دندان ها است که برای اصلاح فرم، رنگ و طرح دندان ها به کار می‌رود. لمینیت دندان یکی از روش‌های اصلاح لبخند است که باعث بهبود زیبایی دندان ها می‌شود. در مواردی که دندان ها بالا و پایین، کج و یا تیره هستند می‌توان از لمینیت دندان استفاده نمود. لمینیت دندان انواع مختلفی دارد و با توجه به مواد به کار رفته در آن هزینهٔ متفاوتی نیز دارد. لمینیت دندان به خودی خود باعث آسیب به زیبایی و یا آسیب به دندان ها نمی‌شود بلکه موجب بهبود زیبایی دندان‌های افراد می‌شود.

لمینیت دندان به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می‌گیرد. روش غیر مستقیم کیفیت بهتر و قیمت بالاتری دارد و برای حفاظت از دندان‌های شما پیشنهاد می‌شود که از این روش استفاده شود. کسانی که سایش دندانی زیادی دارند و یا در بیشتر اوقات دندان قروچه دارند و یا اینکه پوسیدگی‌های بسیار زیادی بر روی دندان آن ها دیده می‌شود بهتر است که در استفاده از لمینیت دندان مراقبت بیشتری داشته باشند و یا اینکه روش‌های دیگر اصلاح لبخند را امتحان کنند.

روش های اصلاح لبخند

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی دیگر از روش‌های اصلاح لبخند است که هدف اصلی آن سفید کردن دندان ها می‌باشد. افرادی که دندان‌های تیره رنگی دارند از این روش استفاده می‌کنند. بلیچینگ دندان به خودی خود موجب ضرر و پوسیدگی دندان‌های اشخاص نمی‌شود. بلیچینگ دندان اگر توسط پزشک متخصص انجام شود عوارض خاصی ندارد و فقط موجب حساس شدن دندان ها می‌شود و افراد پس از آن باید به دندان‌های خود توجه بیشتری داشته باشند. به طور کلی افراد باید توجه داشته باشند که روش‌های اصلاح لبخند برای زیبایی ظاهری دندان ها انجام می‌گیرد و در کمتر مواقعی باعث آسیب به دندان ها می‌شود.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: