مراقبت های قبل و بعد از ایمپلنت

مراقبت های قبل و بعد از ایمپلنت

شما برای ایمپلنت دندان می بایست یک سری نکات را رعایت نمایید. قبل از ایمپلنت دندان باید نکات بسیار مهمی بررسی شود، به موازات این موضوع یک سری اصول نیز پس از ایمپلنت دندان برای دوام و عمر مناسب آن مورد بررسی قرار میگیرد. برای اقدام به عمل ایمپلنت دندان می بایست از هزینه آن نیز مطلع باشید.

مراقبت های قبل از ایمپلنت فوری

اگر از داروهای رقیق کننده استفاده می نمایید می بایست مصرف این دارو ها را یک هفته قبل از ایمپلنت دندان قطع نمایید. این دارو ها در خونریزی دندان پس از کاشت نقش منفی دارند. با توجه به سخت بودن این کاشت بهتر است یک ساعت قبل از جراحی یک مسکن قوی مصرف نمایید. کاشت دندان می بایست در فضای سالم دهان صورت پذیرد بنابراین استفاده از دهانشویه های کلرهگزیدین سه روز قبل از ایمپلنت دندان می تواند نقش بسیار پررنگی در ضدعفونی نمودن دهان شما داشته باشد.

توجه نمایید که دهان شما می بایست مدت زمان طولانی باز بماند بنابراین بهتر است شب قبل از جراحی بطور کامل استراحت نمایید. با توجه به اینکه پس از ایمپلنت دندان می بایست تا 3 ساعت از خوردن غذا ممانعت نمایید بهتر است قبل از ایمپلنت دندان غذا میل نموده تا دچار ضعف نشوید. اگر لثه شما مستعد عفونت باشد طبق نظر پزشک می توانید از آنتی بیوتیک استفاده کنید.

ایمپلنت دندان

مراقبت پس از ایمپلنت دندان

مراقبت های پس از کاشت دندان را جدی بگیرید. 5 روز پس از کاشت دندان بهتر است از دهانشویه استفاده نمایید. این دهان شویه می بایست سه بار در روز تکرار شود و رعایت بهداشت دهان شما به این محصول وابسته است.

یکی از موضوعاتی که پس از کاشت دندان مشکلساز است تف کردن است فشار ناشی از تف کردن سبب می شود که بخیه شما باز شود. نگران تورم پس از کاشت نباشید این تورم اغلب دو الی سه روز پس از جراحی برطرف می شود. اگر ورزشکار هستید مدتی به خود استراحت دهید ورزشهای سخت شما را دچار مشکل می کند. صحبت کردن خود را پس از کاشت دندان به مدت دو روز به حداقل برسانید. پک های سرد و گرم پس از عمل جراحی به صورت روتین سبب می شود که التهاب و تورم کاهش یابد.

واکنش های طبیعی از قبیل افزایش دمای بدن به نوعی طبیعی بوده و به زودی برطرف می شود. اگر منطقه جراحی برای شما دردناک است می توانید از خمیرهای مخصوص استفاده نمایید. تغییر رنگ پوست یکی از گزینه های بسیار طبیعی بوده و البته این موضوع جای نگرانی ندارد. ایمپلنت فوری در کلینیک تخصصی دندانپزشکی صورت می پذیرد و دارای چندین تعرفه بندی می باشد.

ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان

در خصوص هزینه کاشت دندان می بایست مسائل مختلفی را در نظر داشته باشید. تعداد دندان و همچنین منطقه ای که می بایست کاشت صورت پذیرد در هزینه آن بسیار مؤثر است. شما می بایست ایمپلنت دندان را در بهترین مطب دندانپزشکی انجام دهید و البته این موضوع باید با توجه به رعایت نکات بهداشتی ادامه دار شود. توجه نمایید که جراحی در کاشت دارای چندین روش بوده و این موضوع در قیمت آن بسیار تأثیر گذار است. با توجه به بررسی های انجام شده جداول قیمت بندی برای ایمپلنت دندان دیده می شود که به صورت کاملاً ایده آل قیمت ها را به شما عرضه می نمایند. در این جدول ها بهتر است به درجه بندی های مطرح شده نیز دقت نمایید. این روش از دسته گزینه های ایده آل در رفع نقص و فضای خالی دندان است. هزینه کردن در خصوص کاشت دندان در نهایت ارزشمند می باشد.

ایمپلنت دندان
  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: