انجام بلیچینگ دندان به روش خانگی

انجام بلیچینگ دندان به روش خانگی

چرا بلیچینگ دندان ؟امروزه زیبایی دندان ها برای افراد بسیار مهم می باشد. زیبایی دندان ها راه های مختلفی دارد که از سفید کردن یا بلیچینگ دندان گرفته تا مواردی همچون لمینیت دندان و ... را شامل می شود. داشتن دندان های سفید ارزوی بعضی از افراد است که روش های زیادی برای انجام آن وجود دارد. یکی از این راه های سفید کردن دندان به روش بلیچینگ استفاده از روش های خانگی است. این روش از راه های ساده و تقریبا کم هزینه برای بلیچینگ دندان است.

بلیچینگ دندان

مواد به کار رفته در بلیچینگ دندان

ماده ای که برای بلیچینگ دندان ها بکار برده می شود پراکسید هیدروژن است که باعث اکسید شدن و ازبین رفتن رنگ های می شود که برروی دندان رسوب کرده اند. در روش خانگی بلیچینگ دندان فرد به پزشک مراجعه کرده وپزشک بعد از معاینه وی برای دندان های وی قالبی را اندازه گیری می کند. در جلسه بعد دندانپزشک به وی یک قالب شفاف که حاوی مقدار مواد مورد نیاز برای سفید کردن دندان بیمار است را تحویل می دهد.


نکات مهم در مورد بلیچینگ دندان

در هنگام استفاده از این روش برای بلیچینگ دندان باید به نکاتی توجه کرد که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

-این روش سفید کردن دندان ها به صوت دائمی نمی باشد و می بایست هر چند مدت مجددا تکرار شود.

-در این روش می بایست استفاده از قالب حاوی مواد به صورت مداوم و منظم باشد. شاید در روزهای اول تاثیر زیادی را شاهد نباشید ولی بعد از گذشت مدتی شاهد تاثیرات مثبت و سفید شدن دندان ها خواهید بود.

-چون مواد استفاده شده در این روش توسط سرنگ به قالب تزریق می شود باید مراقب بود تا این تزریق درست انجام شود و مواد سفید کننده به هدر نرود.

-سعی کنید در هنگام تزریق مواد آن را به داخلی ترین بخش قالب که در تماس بیشتر با دندان است تزریق کنید تا بتواند تاثیر بیشتری بر روی دندان ها بگذارد.

-بعد از قرار دادن قالب در دهان کمی آن را فشار داده تا مواد بهتر به سطح دندان ها بچسبد. اضافات آن را هم پاک کنید تا دهان شما را بد مزه نکند.

-بعد از استفاده از قالب آن را حتما با اب سرد بشویید و در قاب محافظش نگهداری کنید.

- در صورتی که استفاده قالب در شب برای شما مشکل است می توانید با مشورت پزشک از آن در روز استفاده کنید.

- در هنگام بلیچینگ بعضی از افراد دچار حساسیت می شوند و گاهی هم به ندرت در هنگام غذا خوردن این امر بیشتر می شود. باید خاطر نشان کرد که این امر موقتی است و خیلی زود رفع خواهد شد.

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

در هنگام بروز حساسیت بهتر است در مرحله اول استفاده از قالب را کاهش دهید و در مرحله بعد کمی خمیر دندان برروی قالب گذاشته و آن را روی دندان برای مدتی قرار دهید تا حساسیت تان بهتر شود. ولی در صورتی که بهتر نشدید حتما به دندان پزشک مراجعه کنید.

-سعی کنید درزمان درمان با استفاده از بلیچینگ از سیگار استفاده نکنید. اگرهم استفاده کردید سریعا دندان های خود را بشویید.

-برای اینکه مطئن شوید که دندان های شما سفید شده و درمان تاثیر گذار بوده می توانید قبل از شروع درمان از دندان های خود عکس گرفته و در پایان آن ها را با هم مقایسه کنید. البته روش دیگر هم این است که ابتدا یک فک را شروع کنید و تغییرات را با فک دیگر بسنجید.

قالب گیری را می توان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی و مخصوصا در کلینیک دندانپزشکی شمال تهران انجام داد.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: