ترمیم زیبایی دندان ها در کودکان

ترمیم زیبایی دندان ها در کودکان

ترمیم دندان کودکان از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که کودک برای داشتن دندان های سالم در بزرگسالی به سلامت دندان هایش در کودکی نیاز دارد. همه کودکان در سنین خاصی دندان هایشان می افتد و یا با خوردن قطرهٔ آهن رنگ دندان هایشان تغییر می کند. برخی از کودکان هم عادت دارند خوراکی هایی مثل فندق یا پستهٔ در بسته را با دندان های خود بشکنند که این کار اغلب باعث آسیب زدن به دندان هایشان می شود. به همین علت بزرگترها با استفاده از ترمیم دندان کودکان برای زیبایی دندان های فرزند خود اقدام میکنند.

عوامل عمدهٔ ترمیم دندان کودکان

آسیب دیدن دندان های کودکان از عوامل متفاوتی نشأت می گیرد ولی با این حساب می توان به عمده ای از این عوامل اشاره کرد که با ترمیم دندان کودکان میتوان آن ها را بهبود بخشید. پوسیدگی دندان های شیری و شکستن آن ها از جمله عوامل عمده ای هستند که نیاز به بهره گیری از ترمیم دندان کودکان دارند. یک نمونه از ترمیم دندان کودکان پر کردن دندان ها است. این نوع از ترمیم دندان کودکان هم برای دندان های شیری و هم برای دندان های دائمی آن ها کاربرد دارد. دندانپزشکان برای پر کردن و ترمیم دندان کودکان از ماده آمالگام استفاده می کنند زیرا این ماده بسیار قوی بوده و بسیار سریع عمل میکند.

ترمیم دندان کودکان

لمینیت دندان کودکان

همانطور که مشاهده می کنیم اکثر کودکان از محیط کلینیک تخصصی دندانپزشکی هراس دارند و تا می توانند درد دندان های خود را تحمل می کنند و راضی نمی شوند به دندانپزشک مراجعه کنند؛ اما والدین باید بدانند که اگر قرار است فرزندانشان در بزرگسالی دندان های خوبی داشته باشند باید از کودکی به مراقبت از آن ها بپردازند. به هر حال هرگونه خرابی موجود در دندان های کودکان تأثیر بسزایی در روابط اجتماعی آن ها می گذارد زیرا کودکان وقتی دندان های خرابی دارند خجالت می کشند با دوستان خود ارتباط برقرار کنند و از این جهت می توانند مورد تمسخر دوستانشان قرار گرفته و گوشه گیری را انتخاب کنند.

لمینیت دندان کودکان لایه ای نازک است که بر روی دندان های آسیب دیدهٔ آن ها قرار می گیرد و لبخندی زیبا به کودکان هدیه می دهد. بعد از اینکه لمینیت دندان کودکان را انجام دادید باید به کودک خود آموزش دهید تا بیشتر به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کند. ترمیم دندان کودکان به ویژه رفع پوسیدگی دندان آن ها به خوبی با لمینیت دندان قابل برطرف شدن می باشد.

ترمیم دندان کودکان

بلیچینگ دندان چیست و در چه مواقعی به کار برده می شود؟

بلیچینگ دندان که یک نوع روش ترمیم دندان کودکان به شمار می رود نیز همانند لمینیت دندان هدفش سفید کردن دندان ها است. بیشتر در زمانی از این نوع روش برای ترمیم دندان کودکان استفاده می شود که رنگ دندان کودکان یا از لحاظ ارثی دارای رنگ بد هستند یا به مرور زمان با خوردن غذا و یا قطره های خوراکی تغییر رنگ داده اند. طول عمر بلیچینگ دندان فقط به خود شخص بستگی دارد چون هرچه کمتر از غذاها یا نوشیدنی هایی که رنگدانه دار هستند استفاده کند سفیدی دندان ها ماندگارتر می شود.

همچنین لازم است بدانید تأثیر بلیچینگ دندان بر روی دندان هایی که لمینیت شده یا پر کرده اند قابل رؤیت نیست. علاوه بر موارد گفته شدهٔ فوق باید بدانید که بلیچینگ دارای دو مرحله می باشد یکی در خود مطب دندانپزشکی و بعد بلیچینگ در خانه که باید فرد هر دو این مراحل را طی کند تا نتیجهٔ بهتری از بلیچینگ دریافت نماید.

  برای به اشتراک گذاشتن این مطلب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: