لمینیت دندان

لمینیت دندان

می توانید به لمینیت دندان به عنوان یک روش مناسب و مطمئن بیشتر فکر کنید. لمینیت دندان می تواند در برخی موارد جایگزین مناسبی برای ارتودنسی نیز باشد، زیرا اشکالاتی را که ارتودنسی برای ریشه دندان ایجاد می کند را ندارد و در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود.

متخصصین دندانپزشکی ترمیمی که از روش لمینیت دندان استفاده می کنند می توانند بد رنگی های ناشی از سیگار، غذا، چای و قهوه که موجب تغییر رنگ مینای دندان می شود را اصلاح کنند. همچنین مشکلاتی مانند فاصله های بین دندانی نا متناسب، فرورفتگی ها یا برجستگی های روی دندان را برطرف کنند. البته معمولاً لمینیت دندان را برای شش دندان جلو به کار می رود.


ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری روشی مدرن در علم دندانپزشکی که این فرصت را فراهم کرده تا جای دندان از دست رفته خالی نماند. ایمپلنت فوری در شرایط خاصی و با تشخیص دندانپزشک انجام می شود. برای مثال در صورت از دست دادن دندان های جلو بدلیل مساله زیبایی و نیاز به جایگزینی سریع از روش ایمپلنت فوری استفاده می شود. ایمپلنت فوری فقط برای 5 دندان جلوی فک بالا یا پایین و بر اساس نیاز به صورت تکی یا چندتایی انجام می شود. چند ماه بعد از جراحی ایمپلنت فوری روکش موقت با تاج نهایی جایگزین می شود. بهترین زمان انجام ایمپلنت فوری بعد از کشیدن دندان است زیرا موجب محافظت از بافت نرم اطراف دندان و استخوان فک می شود، همچنین تعداد جراحی و هزینه بیمار نیز کاهش می یابد.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

بلیچینگ روشی برای سفید کردن و زیبایی بیشتر دندان است. بلیچینگ حرفه ای درواقع روشی برای سفید کردن دندان بوسیله مواد شیمیایی مانند پراکسید هیدروژن یا توسط لیزر است که در مطب دندانپزشک انجام می شود. بلیچینگ دندان توسط لیزر یا مواد موجود در مطب می تواند دندان را سه تا 8 درجه روشن کند، در حالی که سفید کردن دندان با خمیر دندانهای موجود در بازار فقط یک درجه می تواند موجب سفیدی دندان شود. دندان ها و زیبایی شان از موارد مورد توجه بسیاری از افراد است. گذر سن، دخانیات، آسیبهای وارده به دندان و داروها به مرور زمان درخشندگی دندان را کم می کنند. با مواد متفاوتی می توان این کار را انجام داد.

هزینه ایمپلنت

هزینه ایمپلنت

اگر یکی از دندانهایتان را از دست داده باشید بعد از مراجعه به دندانپزشک، ایمپلنت یا کاشت دندان به عنوان اولین راه حل به شما پیشنهاد می شود. به احتمال زیاد شما به اولین چیزی که فکر می کنید هزینه ایمپلنت است، برای جایگزینی دندانی که به طول کامل از دست رفته چقدر باید هزینه کرد؟َ! برای جبران یک دندان کامل هزینه ایمپلنت آیا مقرون به صرفه است؟ چه طیفی از قیمت ها را برای هزینه ایمپلنت می توانیم در نظر بگیریم؟ یا اینکه چرا کاشت دندان یا ایمپلنت نسبت به سایر خدمات دندانپزشکی پرهزینه تر است؟ اینها همه سوالاتی است که وقتی می خواهیم هزینه ایمپلنت را پرداخت کنیم به ذهنمان می آید.